Forum Rozmowy o naszej szkole Strona Główna

Nowicjusz

Dołączył: 05 Wrz 2018

PostWysłany: Śro 10:58, 05 Wrz 2018    Temat postu: zxz

A wiec wszystko poszlo gladko! Neron zgodzil sie, aby po slubie adoptowali chlopca, ktory byl wpisany pod moim nazwiskiem.

-Pozwalam mu nadal nosic imie Lauzusa na twoja pamiatke, szlachetnie urodzony Minutusie! - powiedzial zlosliwie. - To ladnie, ze z szacunku dla milosci macierzynskiej przekazujesz chlopca matce i ojczymowi! Zapominasz jednak zupelnie o sobie, chociaz chlopiec podobny do ciebie jak dwie krople wody!

Myslalem, ze splatalem Sabinie figla, zrzucajac na jej kark brzemie bestiarium. Epafrodyt bardzo przypadl do gustu Neronowi, ktory bez mrugniecia okiem placil najbardziej slone rachunki. W nowym bestiarium przy Zlotym Domu zwierzeta pily wode z marmurowych basenow, a klatki dla panter sporzadzono ze szczerego srebra. Za to wszystko Neron placil bez szemrania, gdy ja z wlasnej sakiewki musialem uiszczac niebotyczne rachunki za wode.

Epafrodyt urzadzal dla Nerona prywatne widowiska, ktorymi Neron sie zachwycal. Ze wzgledu na rozwiazlosc tych spektakli nie moge ich opisac. Dzieki bestiarium Epafrodyt stal sie wkrotce czlowiekiem zamoznym i faworytem Nerona.

Gdy juz rozstalem sie z bestiarium, ludzie przestali rzucac we mnie kamieniami. Wiele osob zaczelo sie nawet do mnie usmiechac, odzyskalem tez dawnych szlachetnie urodzonych przyjaciol, ktorzy doszli do wniosku, ze powinni okazac mi wspolczucie, skoro popadlem w nielaske. Wszyscy uznali, ze wybranie czlowieka kolorowego na mojego nastepce jest co najmniej obrazliwe.

Na szczescie nikt sie nie domyslal, ze byla to moja propozycja, inaczej sciagnalbym na siebie nienawisc wszystkich ekwitow rzymskich. Neron rozsadnie trzymal jezyk za zebami, zeby wszyscy jemu przypisywali madrosc polityczna.

Nie mialem powodu do narzekan, bo lepiej byc wysmiewanym niz znienawidzonym przez wszystkich. Klaudia, jak to kobieta, wcale nie pojmowala mojego rozsadnego punktu widzenia, tylko wiecznie szlochala i prosila, bym poprawil swoja opinie, glownie z uwagi na syna. Staralem sie byc dla niej wyrozumialy.

Moja cierpliwosc tez miala swoje granice. Klaudie rozp

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Rozmowy o naszej szkole Strona Główna -> Działania Samorządu Szkolnego. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do:

Digital Dementia © 2002 Christina Richards, phpBB 2 Version by phpBB2.de